Historie - sokol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec commodo sapien et dapibus consequat.
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

80 let historie TJ Sokol Mosty u Jablunkova
Usměvavé tváře, pamětníky vyprávějící zážitky z dob minulých i mladé sportovce v elegantních šatech či oblecích, to vše bylo možno spatřit v sobotu 5. listopadu v sále sokolovny v Mostech u Jablunkova. Místní organizace TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. totiž slavila výročí 80 let od svého založení.
Když se v roce 1936 sešlo několik sportovních nadšenců v hospodě zvané „U Pantlíka“, aby v Mostech založili sportovní organizaci, jistě netušili, že jejich počin vydrží až do dnešních dnů a překoná útrapy polského záboru, německé okupace či komunistického režimu. Během osmdesáti let členové Sokolu dokázali vystavět sokolovnu, původně dřevěnou, později zděnou, postavit fotbalové hřiště, vybudovat sjezdovku, kterou navštěvovali lidé ze širokého okolí a vychovat spoustu talentovaných sportovců. Mezi jinými jmenujme mistryni Slovenska ve sjezdovém lyžování Ivetu Kohutovou, vicemistra ČR ve skialpinismu Marcela Svobodu, čtyřnásobného mistra Evropy v kulturistice Miroslava Jastrzembského či mistra republiky do 14 let v rapid šachu Jakuba Szotkowského.
Sobotní odpoledne tak v mostecké sokolovně patřilo všem současným či bývalým členům TJ Sokol. Na úvod slavnostního programu zazněla hymna České republiky v podání Táni Lasotové a dechové hudby Jablunkovanka, která obohatila akci svým kulturním vystoupením. Po přivítání hostů předsedou TJ Antonínem Bulavou, starostou obce Josefem Szotkowským a předsedou Okresního sdružení ČUS Zdeňkem Dudou seznámil všechny přítomné moderátor večera Mgr. Ivo Svoboda s historií celého spolku i jednotlivých oddílů. Oficiální část oslav byla ukončena předáním pamětních medailí zasloužilým členům Sokolu Antonínu Bazgierovi, Antonínu Bulavovi, Aloisi Byrtusovi, Aloisi Kohutovi, Antonínu Lyskovi, Augustinu Martynkovi, Stanislavu Muchovi, Oldřichu Podeszwovi, Mgr. Ivo Svobodovi a Josefu Szotkowskému. V záři reflektorů následně vystoupily se svým cvičením děti místní základní školy, gymnasté z oddílu TŽ Třinec a vypracovaná těla představili kulturisté. Poté již následovala volná zábava, během které si mohli hosté prohlédnout výstavu fotografií z historie TJ Sokol Mosty u Jablunkova a ocenit výtvarné práce žáků základní školy, které zdobily sál sokolovny. Za doprovodu DJ Olšara probíhala zábava až do pozdních nočních hodin.
Poděkování za zdařilý průběh celé akce si zaslouží všichni, kteří se podíleli na její přípravě a organizaci. Zvláštní poděkování pak patří generálnímu sponzorovi firmě Maflex-CZ s.r.o. a rovněž firmě Vitalplast s.r.o., Obci Mosty u Jablunkova a dalším sponzorům, bez jejichž finančního příspěvku by se oslava výročí založení TJ Sokol neobešla.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky