Sokol Mosty

TJ Sokol Mosty u Jablunkova
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Běh do vrchu Mosty-Skalka, memoriál Milana Podešvy
XXVIII. ročník
Datum 28. 12. 2023 Registrace zde: https://forms.gle/LrQ9M8bRDupn3MF26
Prezentace:
7:45 – 9:45 Pro registrované závodníky  
 • 7:45 – 9:00 Pro neregistrované závodníky
  Start závodu: 10:00
  Startovné:
  200 Kč při online registraci
 • 300 Kč při registraci na místě
  Zahraniční účastníci mají možnost platit startovné na místě 10 euro.

  Registraci a platbu je nutné provést do 23. 12. 2022
  Vývoz věcí pro běžce na Skalku v 9:00.
  V ceně startovného:
  Pro registrované startovní číslo se jménem
 • Občerstvení po ukončení závodu na chatě Skalka
 • Zaslání výsledku sms / email
  Vyhlášení výsledku:
  11:00 – 11:30
  Start závodu z Mostu u Jablunkova, cíl u chaty Skalka, kde bude občerstvení čajem a polévka.
  Junioři – do 18 let
  Muži od 18 do 40
  M40 – od 40 do 50
  M50 – od 50 do 60
  M60 – od 60 výš
  Juniorky – do 18 let
  Ženy od 18 do 40
  Ž40 – od 40 výš

  Rekonstrukce sokolovny – shrnutí
  V roce 2018 realizovala TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. investiční akci „Rekonstrukce sportovní haly - II. etapa“. Šlo o poměrně náročnou akci, ale důležitou jak z hlediska zlepšení podmínek pro sportovce, tak z hlediska funkčnosti samotné budovy sokolovny.

  Výměnou střešní krytiny včetně okapového systému střechy byly zabezpečeny vnitřní prostory sokolovny před zatékáním. V celé budově byly vyměněny rozvody elektřiny a nově nám halu i jiné místnosti osvětlují LED svítidla. Vytápění sokolovny a ohřev vody zabezpečuje nový plynový kondenzační kotel a za hezkých slunečných dnů bude využíván solární systém, takže dojde i k úsporám energie.
  Nejvíce viditelné jsou ale změny na samotném sportovišti. Pro handicapované sportovce byl vybudován nový bezbariérový vchod. Na místě, kde bývala společenská místnost, byly vytvořeny nové bezbariérové šatny. Prostor mezi jevištěm a halou byl zazděn, díky čemuž vznikla malá tělocvična. V prostorách této malé tělocvičny je na příští rok naplánována instalace nové horolezecké stěny, takže ukončením této rekonstrukce investiční akce TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. neskončily. Obě tělocvičny mají nový povrch, na odpružený rošt byla položena PUR podlaha, což je obrovský rozdíl zejména v pružnosti oproti původní dřevěné podlaze. V současné době je sokolovna plně k dispozici jak sportovním oddílům TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s., tak široké veřejnosti.  Náklady na rekonstrukci sokolovny se vyšplhaly do výše 9 136 707,55 Kč vč. DPH, přičemž TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. získala na úpravy dotaci MŠMT ve výši 4 298 395,28 Kč. Investiční akce se mohla uskutečnit hlavně díky dotaci Obce Mosty u Jablunkova ve výši 2 800 000 Kč. Zbývající náklady byly hrazeny z vlastních zdrojů. Tímto bychom chtěli poděkovat vedení Obce Mosty u Jablunkova za finanční podporu této investiční akce. Před námi jsou další výzvy, jako například již zmiňovaná instalace horolezecké stěny, oprava bočního schodiště a oprava fasády budovy sokolovny. Věříme, že i nadále nám Obec Mosty u Jablunkova bude nápomocna, a vyjde nám vstříc v našich investičních plánech. Však TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. je nedílnou součástí obce a veškerá sportovní zařízení, ať už je to sokolovna anebo hřiště, patří do jejího koloritu a rázu.
  Bc. Pavel Kantor
  místopředseda TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s.
  NÁZEV:TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s.
  IČO:61984388
  FORMA:Spolek
  SCHRÁNKA: rmymuvy
  DIČ (DPH):CZ61984388,
  ADRESA:Mosty u Jablunkova 700, 739 98 Mosty u Jablunkova
  Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky