Sokol Mosty

TJ Sokol Mosty u Jablunkova
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Propozice 45. ročníku veřejných lyžařských závodů pořádaných
TJ Sokol Mosty u Jablunkova 2023 - 1. Memoriál Miroslava Szotkowského
Kontakt
Přeji příjemný den
PaedDr. Bulawa Michal
731 560 503

NÁZEV:TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s.
IČO:61984388
FORMA:Spolek
SCHRÁNKA: rmymuvy
DIČ (DPH):CZ61984388,
ADRESA:Mosty u Jablunkova 700, 739 98 Mosty u Jablunkova
Rekonstrukce sokolovny – shrnutí
V roce 2018 realizovala TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. investiční akci „Rekonstrukce sportovní haly - II. etapa“. Šlo o poměrně náročnou akci, ale důležitou jak z hlediska zlepšení podmínek pro sportovce, tak z hlediska funkčnosti samotné budovy sokolovny.

Výměnou střešní krytiny včetně okapového systému střechy byly zabezpečeny vnitřní prostory sokolovny před zatékáním. V celé budově byly vyměněny rozvody elektřiny a nově nám halu i jiné místnosti osvětlují LED svítidla. Vytápění sokolovny a ohřev vody zabezpečuje nový plynový kondenzační kotel a za hezkých slunečných dnů bude využíván solární systém, takže dojde i k úsporám energie.
Nejvíce viditelné jsou ale změny na samotném sportovišti. Pro handicapované sportovce byl vybudován nový bezbariérový vchod. Na místě, kde bývala společenská místnost, byly vytvořeny nové bezbariérové šatny. Prostor mezi jevištěm a halou byl zazděn, díky čemuž vznikla malá tělocvična. V prostorách této malé tělocvičny je na příští rok naplánována instalace nové horolezecké stěny, takže ukončením této rekonstrukce investiční akce TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. neskončily. Obě tělocvičny mají nový povrch, na odpružený rošt byla položena PUR podlaha, což je obrovský rozdíl zejména v pružnosti oproti původní dřevěné podlaze. V současné době je sokolovna plně k dispozici jak sportovním oddílům TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s., tak široké veřejnosti.Náklady na rekonstrukci sokolovny se vyšplhaly do výše 9 136 707,55 Kč vč. DPH, přičemž TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. získala na úpravy dotaci MŠMT ve výši 4 298 395,28 Kč. Investiční akce se mohla uskutečnit hlavně díky dotaci Obce Mosty u Jablunkova ve výši 2 800 000 Kč. Zbývající náklady byly hrazeny z vlastních zdrojů. Tímto bychom chtěli poděkovat vedení Obce Mosty u Jablunkova za finanční podporu této investiční akce. Před námi jsou další výzvy, jako například již zmiňovaná instalace horolezecké stěny, oprava bočního schodiště a oprava fasády budovy sokolovny. Věříme, že i nadále nám Obec Mosty u Jablunkova bude nápomocna, a vyjde nám vstříc v našich investičních plánech. Však TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s. je nedílnou součástí obce a veškerá sportovní zařízení, ať už je to sokolovna anebo hřiště, patří do jejího koloritu a rázu.
Bc. Pavel Kantor
místopředseda TJ Sokol Mosty u Jablunkova, z.s.

Turek Antonín  ovládl mistrovství Evropy rekordním výkonem
První evropský titul získal do své sbírky silák Tonda Turek. Závodník TJ Sokol Mosty u Jablunkova uspěl na XPC evropském šampionátu v silovém trojboji, dřepu, benchpressu a mrtvém tahu ve slovenském městě Čadca, kde se stal mistrem Evropy v benchpressu.

Největší ikona mosteckého silového trojboje a benchpressu, dosáhla obrovský úspěch. Takto skromně to popsal sám závodník:  
Závodil jsem opět v kategorii do 82,5 kg kdy jsem navážil 81,6 kg
Benchpress RAW jsem obsadil 2. místo výkonem 155 kg, třetím pokusem 165 kg jsem se pokoušel neúspěšně o vítězství.
Benchpress EQUIPPED jsem obsadil 1. místo výkonem 200 kg a absolutně mezi muži v dresu 2. místo.

Tento úspěch navázal na jeho předchozí závodní činnost na mistrovství republiky. Kde dosáhl těchto výkonů. Tentokrát z MČR ve Vsetíně 7. 4. 2019. Kde  obsadil první místo a vytvořil Nový národní rekord 183kg.
Tonda se připravuje v místní posilovně Tj Sokol Mosty u Jablunkova, kde je zároveň trenérem fitness. Kterému se věnuje, ve svém volném čase.
Tímto článkem mu chceme poblahopřát a popřát mnoho dalších úspěchů v tomto náročném sportu.

Na fotografii je Tonda se svým bratrem rovněž mistrem Evropy.

Text: PaedDr. Bulawa M.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky